Agnieszka Łyp Chmielewska

adwokat

Z zawodu jestem prawnikiem, a z pasji hodowcą, czynnym zawodnikiem agility, miłośnikiem rasy corgi. Kancelarię adwokacką prowadzę w Dąbrowie Górniczej przy ul. Sienkiewicza 14...
[Więcej >>>]

Potrzebujesz porady lub umowy? +48 799 030 205

Formy prawne prowadzenia hodowli psów rasowych w Polsce

Agnieszka Łyp-Chmielewska29 listopada 20182 komentarze

W jakiej formie prawnej należy prowadzić hodowlę psów rasowych w Polsce?

W mojej ocenie powinien to być jedn z pierwszych wpisów na moim blogu, ponieważ w trakcie prowadzenia szkoleń w Oddziałach ZKwP dla hodowców odkryłam z lekkim niedowierzaniem, że są osoby który nie zdają sobie sprawy, że hodowla psów rasowych powinna być prowadzona w odpowiedniej formie prawnej. Zapytacie więc w jakiej 🙂

W mojej ocenie możliwe jest prowadzenia hodowli psów w dwóch formach – jako specjalny dział produkcji rolnej lub jako jednoosobowa działalność gospodarcza.

O sposobie założenia poszczególnych form oraz wadach i zaletach każdej z nich będą następne wpisy 🙂 Niestety moi Drodzy Czytelnicy musicie uzbroić się w cierpliwość 🙂

W czym mogę Ci pomóc?

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Kancelaria Prawa Kynologicznego Adwokat Agnieszka Łyp-Chmielewska w celu obsługi przesłanego zapytania. Szczegóły: polityka prywatności.

  { 2 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

  Magda 30 listopada, 2018 o 13:51

  Świetny tekst ! Żaden z psiarzy będący w ZKwP nie zostanawia się zapewne nad strona prawna stowarzyszeń i związków, czy mogą reklamować swoje psy jako „rasowe”. Często widząc „rodowody” inne niż zkwp kusi mnie by poddać je pod wątpliwość jednak ze względów prawnych i moralnych staram się tego nie robić – ktoś jednak być może nie świadomie kupił sobie wymarzonego borderka i to często za podobne pieniądze jak kupiłby w zkwp. Temat budzący kontrowersje! Liczę na kolejne posty!!

  Odpowiedz

  Agnieszka Łyp-Chmielewska 30 listopada, 2018 o 14:00

  Droga Magdo,

  dziękuje ci za miły komentarz. Oczywiście temat ten będzie poruszany jeszcze niejednokrotnie na moim blogu, ponieważ budzi on sporą ilość kontrowersji w świecie kynologicznym. Tak jak na napisałaś, osoba która kupiła bordera w innym stowarzyszeniu niż ZKWP często nie została poinformowana, że nie będzie mogła brać udziału w sportach kynologicznych organizowanych pod patronatem FCI, a w chwili obecnej trudno jest znaleźć inne.
  pozdrawiam 🙂

  Odpowiedz

  Dodaj komentarz

  Na blogu jest wiele artykułów, w których dzielę się swoją wiedzą bezpłatnie.

  Jeśli potrzebujesz indywidualnej pomocy prawnej, napisz do mnie :)

  Przedstaw mi swój problem, a ja zaproponuję, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić i ile będzie kosztować moja praca.

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Kancelaria Prawa Kynologicznego Adwokat Agnieszka Łyp-Chmielewska w celu obsługi komentarzy. Szczegóły: polityka prywatności.

  Poprzedni wpis:

  Następny wpis: