Agnieszka Łyp Chmielewska

adwokat

Z zawodu jestem prawnikiem, a z pasji hodowcą, czynnym zawodnikiem agility, miłośnikiem rasy corgi. Kancelarię adwokacką prowadzę w Dąbrowie Górniczej przy ul. Sienkiewicza 14...
[Więcej >>>]

Umowy dla hodowców +48 799 030 205

Bezpłatny lajf z ekspertem – hodowla psów a świadczenia z ZUS

Agnieszka Łyp-Chmielewska17 lutego 2022Komentarze (0)

Mam dla Was kolejną niespodziankę – bezpłatny lajf z ekspertem!!!

Hodowla psów rasowych a świadczenia z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych – bezpłatny lajf już 21 lutego o godzinie 20!

Zapytacie się – po co nam ten lajf jak prowadzimy hodowlę w ramach działu specjalnego produkcji rolnej, ale wielu hodowców prowadzi hodowlę i pracuje na umowę o pracę lub prowadzi inną swoją działalność gospodarczą – no i pierwsze pytanie czy będąc na l4 możemy prowadzić hodowlę psów rasowych i np. sprzedawać szczenięta w tym okresie?

Następne często pojawiające się pytanie – czy będą w ciąży i korzystając z l4 mogę prowadzić hodowlę raz czy będąc na urlopie macierzyńskim, wychowawczym czy też rodzicielskim mogę mimo to prowadzić hodowlę psów rasowych i sprzedawać szczenięta?

Ponadto spotykam się z problemami osób, które pobierają świadczenia z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, które uzależnione są od posiadanego dochodu. I tutaj pytanie – jak wyliczyć dochód z hodowli psów rasowych – czy tylko w oparciu o pit6 czy może ZUS będzie liczył realny dochód, czyli dochód ze sprzedaży szczeniąt?

Nie ukrywam, że jest jeszcze więcej problemów i wątpliwości hodowców w związku ze świadczeniami z ZUS – o których ze ekspertką porozmawiam na ljfie 🙂

Nasz ekspert – radca prawny Katarzyna Przyborowska

Do tego lajfu zaprosiłam znaną prawnicza blogerkę r.pr. Katarzynę Przyborowską.

Kasia specjalizuje się w prawie ubezpieczeń społecznych, ze szczególnym naciskiem na uprawnienia związane z rodzicielstwem.

Kasia jest autorką jednego z najbardziej popularnych blogów prawniczych https://www.temidajestkobieta.pl/

Dodam, że jest jedną z najbardziej sympatycznych prawniczek jaką znam. I kiedy zaczynałam przygodę z blogowaniem prawniczym i kiedy dostałam kubeł zimnej wody na głowę co do mojego wyobrażenia o prawniczym świecie (nie wiedziałam, że jest w nim tyle zawiści i złych emocji) Kasi zawsze poratowała mnie na naszej grupie blogerów miłym słowem 🙂

Gdzie i kiedy możecie zobaczyć lajfa

Lajf będzie już w ten poniedziałek tj. 21 lutego o godzinie 20.

Jak zawsze będzie on organizowany przez Centrum Szkoleń Animalia i dostępny u nich na fb 🙂

Link do wydarzenia – https://www.facebook.com/events/447571957100111

Zapisujcie termin 🙂

W czym mogę Ci pomóc?

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Kancelaria Prawa Kynologicznego Adwokat Agnieszka Łyp-Chmielewska w celu obsługi przesłanego zapytania. Szczegóły: polityka prywatności.

  { 0 komentarze… dodaj teraz swój }

  Dodaj komentarz

  Na blogu jest wiele artykułów, w których dzielę się swoją wiedzą bezpłatnie.

  Jeśli potrzebujesz indywidualnej pomocy prawnej, napisz do mnie :)

  Przedstaw mi swój problem, a ja zaproponuję, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić i ile będzie kosztować moja praca.

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Kancelaria Prawa Kynologicznego Adwokat Agnieszka Łyp-Chmielewska w celu obsługi komentarzy. Szczegóły: polityka prywatności.

  Poprzedni wpis:

  Następny wpis: