Agnieszka Łyp Chmielewska

adwokat

Z zawodu jestem prawnikiem, a z pasji hodowcą, czynnym zawodnikiem agility, miłośnikiem rasy corgi. Kancelarię adwokacką prowadzę w Dąbrowie Górniczej przy ul. Sienkiewicza 14...
[Więcej >>>]

Potrzebujesz porady lub umowy? +48 799 030 205

Dochodzenie z ustawy o ochronie zwierząt w związku z poddaniem ich narkozie w 7 tygodniu życia

Agnieszka Łyp-Chmielewska06 marca 2020Komentarze (0)

Na piątek wrzucam krótką informację, które może mieć znaczenie zarówno dla hodowców jak i lekarzy weterynarii.

Badania RTG szczeniąt

Sam w sobie jest to temat bardzo kontrowersyjny, czyli wykonanie badań RTG stawów łokciowych lub biodrowych u szczeniąt. W większości opinii z jakimi się spotykam lekarze weterynarii nie zgadzają się na wykonanie poglądowych zdjęć RTG szczeniąt oraz młodych psów, ponieważ w ich ocenie badania takie są niemiarodajne, jak również istnieje ryzyko związane z podaniem narkozy szczeniakowi.

W związku ze zgłaszanymi roszczeniami z tytułu rękojmi w stosunku do moich klientów spotykam się z badaniami RTG psów w młodym wieku.

Jednak, wczoraj dostałam swoisty rarytas na maila od jednej z klientek.

Powiem szczerze, że nigdy nie rozważałam możliwości złożenia zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa z ustawy o ochronie zwierząt przeciwko lekarzowi weterynarii, który poddał szczenie badaniu poglądowemu RTG. Nie miałam również nigdy w karierze (póki co) przypadku przeprowadzenia tegoż badania w tak młodym wieku.

Póki co jedynie dochodzenie zostało wszczęte, a do jego zakończenia jeszcze daleka droga 🙂

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: +48 799 030 205
e-mail: kancelaria-kynologiczna@adwokatdabrowa.eu

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Prawa Kynologicznego Adwokat Agnieszka Łyp-Chmielewska Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Kancelaria Prawa Kynologicznego Adwokat Agnieszka Łyp-Chmielewska z siedzibą w Dąbrowie Górniczej.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem kancelaria-kynologiczna@adwokatdabrowa.eu.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: