Agnieszka Łyp Chmielewska

adwokat

Z zawodu jestem prawnikiem, a z pasji hodowcą, czynnym zawodnikiem agility, miłośnikiem rasy corgi. Kancelarię adwokacką prowadzę w Dąbrowie Górniczej przy ul. Sienkiewicza 14...
[Więcej >>>]

Skontaktuj się +48 799 030 205

HODOWCO CZY PAMIĘTAŁEŚ O ZŁOŻENIU PIT-6??

Agnieszka Łyp-Chmielewska25 stycznia 20192 komentarze

Hodowco 20 stycznia mija termin na złożenie PIT-6 do Urzędu Skarbowego!

Hodowcy prowadzący hodowlę jako dział specjalny produkcji rolnej powinni do 20 stycznia złożyć do właściwego Urzędu Skarbowego PIT-6, czyli zaliczkę na rok 2019.

W PIT-6 należy wskazać ilość swojego stada hodowlanego. W stado hodowlane wliczyć należy suki, które mają uprawnienia hodowlane oraz psy reproduktory. Zawsze zalecam, aby wpisać ilość większą niż posiadaną jeśli w ciągu roku spodziewamy się, że któryś pies zdobędzie uprawnienia hodowlane tak aby nie trzeba było robić korekty. Pamiętajcie, że na korektę PIT-6 macie 7 dni od dnia wydarzenia – czyli uzyskania uprawnień hodowlanych.

W PIT-6 wpisujecie wyłącznie ilość stada, reszta uzupełniana jest przez pracowników Urzędu Skarbowego zgodnie z tabelami z rozporządzenia.

Jesli nie złożyłeś deklaracji w terminie przysługuje Ci środek nazywany czynnym żalem 😉 

W załączeniu link do rozporządzenia i tabel szacunkowych na 2019 rok – https://legislacja.rcl.gov.pl/docs//502/12316900/12540302/12540303/dokument361923.pdf

W załączeniu link do pobrania aktualnego druku PIT-6 – http://www.druki.gofin.pl/pit-6-12-deklaracja-do-wymiaru-zaliczek-podatku-dochodowego,wzor,54,107,2266.html

W razie pytań piszcie w komentarzach lub Kontakt 🙂 wszystkich czytelników serdecznie przepraszam za omyłkę pisarska – pit 6 składamy do 20 stycznia! 

Zachęcam do przeczytania najnowszego wpisu Umowa sprzedaży psa cz. 3

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: +48 799 030 205
e-mail: kancelaria-kynologiczna@adwokatdabrowa.eu

{ 2 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

dominik 31 lipca, 2020 o 12:29

Dzien dobry, a jak wyglada sytuacja w przypadku prowadzenia hodowli psow przez rolnika? Czy rowniez musi skladac Pit-6
Pozdrawiam serdecznie

Odpowiedz

Agnieszka Łyp-Chmielewska 31 lipca, 2020 o 12:36

Witam serdecznie,

bardzo dziękuje za komentarz.
Nie wiem w jaki sposób rozlicza się Pan z działalność rolniczej, jednakże większość urzędów skarbowych utrzymuje linię iż prowadzenie działalności rolniczej nie jest tożsame z hodowlą psów rasowych i konieczne jest rozliczanie hodowli w oparciu o dział specjalny produkcji rolnej.
Tutaj odsyłam do kontaktu z właściwym Urzędem Skarbowym.

pozdrawiam

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Prawa Kynologicznego Adwokat Agnieszka Łyp-Chmielewska Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Kancelaria Prawa Kynologicznego Adwokat Agnieszka Łyp-Chmielewska z siedzibą w Dąbrowie Górniczej.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem kancelaria-kynologiczna@adwokatdabrowa.eu.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: