Agnieszka Łyp Chmielewska

adwokat

Z zawodu jestem prawnikiem, a z pasji hodowcą, czynnym zawodnikiem agility, miłośnikiem rasy corgi. Kancelarię adwokacką prowadzę w Dąbrowie Górniczej przy ul. Sienkiewicza 14...
[Więcej >>>]

Potrzebujesz porady lub umowy? +48 799 030 205

Essentialia negotii umowy sprzedaży – a cóż to takiego

Agnieszka Łyp-Chmielewska05 grudnia 20182 komentarze

Najważniejsze postanowienia umowy sprzedaży 🙂

Niech Was Drodzy Czytelnicy nie przerazi ten łaciński tytuł wpisu. Essentialia negotii nie oznacza nic innego jak najważniejsze postanowienia umowy sprzedaży, elementy bez których zawarta umowa nie będzie traktowana w świetle przepisów prawa jako umowa sprzedaży.

Jak uważni Czytelnicy zauważyli, utworzyłam ostatnio nowe kategorie wpisów – kategoria najważniejsze postanowienia umowy sprzedaży będzie służyła mi do opisywania poszczególnych niezbędnych elementów umowy.

Wpis ten podyktowany jest szczególnie dla osób, które posługują się tzw. umową przekazania psa, oddania pod opiekę itp.

Zacznijmy jednak od początku (jeden z czytelników jak również i mój klient napisał mi że wpisy są zbyt krótkie, dlatego też dziś wpis będzie dłuższy) – czyli czym w ogóle jest umowa sprzedaży.

W świetle kodeksu cywilnego przez umowę sprzedaży sprzedający zobowiązuje się do przeniesienia własności rzeczy na nabywcę oraz do jej wydania, a nabywca zobowiązuje się rzecz odebrać i zapłacić cenę.

Na podstawie powyższej definicji wyszczególnić należy następujące elementy:

  • przeniesienie prawa własności określonej rzeczy, (Prawo własności a hodowca)
  • wydanie rzeczy,
  • zapłatę określonej ceny,
  • odebranie rzeczy przez nabywcę.

W osobnych postach omówię każdy z elementów 🙂 Zgodnie z obietnicą o powyższych elementach przeczytasz tutaj —-> https://psiparagraf.pl/abc-umowy-sprzedazy-cz-2/

Nim poznacie szczegółowo ważne elementy umowy sprzedaży zachęcam was do lektury krótkiego posta o formie umowy sprzedaży – https://psiparagraf.pl/czy-zawsze-musi-byc-pisemna-umowa-sprzedazy/

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: +48 799 030 205
e-mail: kancelaria-kynologiczna@adwokatdabrowa.eu

{ 2 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

Dominika 16 stycznia, 2020 o 13:23

Świetny wpis, dziękuję.

Odpowiedz

Agnieszka Łyp-Chmielewska 16 stycznia, 2020 o 13:25

Dziękuje bardzo za miłe słowa 🙂
Zachęcam do przeczytania szerszego cyklu wpisów o umowie sprzedaży.

pozdrawiam

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Prawa Kynologicznego Adwokat Agnieszka Łyp-Chmielewska Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Kancelaria Prawa Kynologicznego Adwokat Agnieszka Łyp-Chmielewska z siedzibą w Dąbrowie Górniczej.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem kancelaria-kynologiczna@adwokatdabrowa.eu.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: