Agnieszka Łyp Chmielewska

adwokat

Z zawodu jestem prawnikiem, a z pasji hodowcą, czynnym zawodnikiem agility, miłośnikiem rasy corgi. Kancelarię adwokacką prowadzę w Dąbrowie Górniczej przy ul. Sienkiewicza 14...
[Więcej >>>]

Umowy dla hodowców +48 799 030 205

Sprawdź lekarza weterynarii czyli system wyszukiwania lekarzy weterynarii

Agnieszka Łyp-Chmielewska24 kwietnia 2023Komentarze (0)

Sprawdź lekarza weterynarii w Internecie

Kochani,

jako, że w sobotę obchodzimy dzień lekarza weterynarii w tym tygodniu będziemy publikować krótki ale przydatne wpisy dotyczące lekarzy weterynarii.

Zacznijmy od podstaw.

Lekarz weterynarii jest zawodem zaufania publicznego. Aby móc wykonywać zawód lekarza weterynarii podlega on wpisowi na listę lekarzy weterynarii we właściwej dla siebie Izbie Lekarsko-Weterynaryjnej.

Lekarz weterynarii uprawniony do wykonywania zawodu posiada numer, który łatwo można sprawdzić w wyszukiwarce lekarzy weterynarii dostępnej w Internecie 🙂

Na dole wpisu jest dostępna ikonografika do ściągnięcia 🙂

Sprawdź lekarza weterynarii

Wyszukiwarka lekarzy weterynarii

Na oficjalnych stronach internetowych dostępna jest wyszukiwarka lekarza weterynarii.

Po wpisaniu do niej danych – imię i nazwisko lub numeru prawa do wykonywania zawodu pojawiają się informację czy osoba taka jest w bazie lekarzy weterynarii, czy jest uprawniona do wykonywania zawodu, do jakiej Izby Lekarsko Weterynaryjnej należy.

Często osoby, które zgłaszają się do Kancelarii szukając pomocy w związku z błędem w sztuce weterynaryjnej zastanawiają się w ogóle czy osoba która świadczyła usługi weterynaryjne to lekarz weterynarii.

Jeśli chcesz sprawdzić informacje o lekarzu weterynarii możesz go zweryfikować pod linkiem – https://wetsystems.org.pl/WetSystemsInfo/lwinfo.html

Sprawdź lekarza weterynarii w wykazie lekarzy weterynarii specjalistów

Na stronie internetowej Krajowej Izby Lekarsko Weterynaryjnej dostępny jest również wykaz lekarzy weterynarii, którzy posiadają odpowiednią specjalizację.

Powiem Wam, że osoby, które nie mają styczności z weterynarią (np. sądy) często nie są świadome faktu, że lekarze weterynarii mają tytuł specjalisty z określonej dziedziny.

Wykaz lekarzy weterynarii specjalistów dostępny jest pod linkiem https://www.vetpol.org.pl/lista-lekarzy-weterynarii-specjalistow

Sprawdź lekarza weterynarii

Sprawdź lekarza weterynarii

Sprawdź lekarza weterynarii

Jeśli interesują cię zagadnienia prawno-weterynaryjne możesz poczytać np. Błąd w sztuce lekarskiej – odpowiedzialność lekarza weterynarii.

Agnieszka Łyp-Chmielewska
adwokat

Photo by Matthew Henry on Unsplash

***

Polska kynologia łowiecka

Temat ten na blogu nie był jeszcze nigdy poruszany – z uwagi na moje osobiste nastawienie do myślistwa, jednak nie o tym.

Dziś nie o myślistwie samym w sobie a o polskiej kynologii myśliwskiej/łowieckiej a więc pracy psów myśliwskich [Czytaj dalej…]

W czym mogę Ci pomóc?

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Kancelaria Prawa Kynologicznego Adwokat Agnieszka Łyp-Chmielewska w celu obsługi przesłanego zapytania. Szczegóły: polityka prywatności.

  { 0 komentarze… dodaj teraz swój }

  Dodaj komentarz

  Na blogu jest wiele artykułów, w których dzielę się swoją wiedzą bezpłatnie.

  Jeśli potrzebujesz indywidualnej pomocy prawnej, napisz do mnie :)

  Przedstaw mi swój problem, a ja zaproponuję, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić i ile będzie kosztować moja praca.

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Kancelaria Prawa Kynologicznego Adwokat Agnieszka Łyp-Chmielewska w celu obsługi komentarzy. Szczegóły: polityka prywatności.

  Poprzedni wpis:

  Następny wpis: