Agnieszka Łyp Chmielewska

adwokat

Z zawodu jestem prawnikiem, a z pasji hodowcą, czynnym zawodnikiem agility, miłośnikiem rasy corgi. Kancelarię adwokacką prowadzę w Dąbrowie Górniczej przy ul. Sienkiewicza 14...
[Więcej >>>]

Potrzebujesz porady lub umowy? +48 799 030 205

Termin składania PIT 6 mija 20 stycznia 2020 roku

Agnieszka Łyp-Chmielewska15 stycznia 2020Komentarze (0)

Drodzy Hodowcy,

z uwagi na zbliżający się dzień 20 stycznia 2020 roku przypominam Wam o konieczności złożenia deklaracji PIT 6 do właściwego urzędu skarbowego.

Każdy hodowca prowadzący hodowlę w ramach działu specjalnego produkcji rolnej zobowiązany jest do złożenia PIT 6 do dnia 20 stycznia 2020 roku.

Stado podstawowe – jak je liczyć

Wielu z Was w trakcie szkoleń pyta mnie jaką ilość psów wskazać w deklaracji. Zawsze odpowiadam, że zależy to od Urzędu Skarbowego pod który podlega hodowla.

Niestety przepisy prawa nie wskazują jak mamy traktować przedstawiciela stada podstawkowego – czyli tego psa którego należy wpisać do deklaracji.

W mojej ocenie (jak i wielu urzędów skarbowych) należy wpisać tylko i wyłącznie tego psa który w danym roku podatkowym ma przynieść nam dochód.

Tutaj dla przypomnienia wrzucam wam link do jednego z pierwszych artykułów na blogu Formy prawne prowadzenia hodowli psów rasowych w Polsce

Dla zapominalskich wrzucam również odnośnik do czynnego żalu 🙂 HODOWCO CZY PAMIĘTAŁEŚ O ZŁOŻENIU PIT-6??

Obiecuję jutro szerszy wpis o deklaracji Pit6 🙂 Dziś dopiero co wróciłam ze jednej z ciekawszych spraw kynologicznych z południa polski i potrzebuje chwilę czasu na regenerację 🙂

 

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: +48 799 030 205
e-mail: kancelaria-kynologiczna@adwokatdabrowa.eu

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Prawa Kynologicznego Adwokat Agnieszka Łyp-Chmielewska Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Kancelaria Prawa Kynologicznego Adwokat Agnieszka Łyp-Chmielewska z siedzibą w Dąbrowie Górniczej.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem kancelaria-kynologiczna@adwokatdabrowa.eu.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: