Agnieszka Łyp Chmielewska

adwokat

Z zawodu jestem prawnikiem, a z pasji hodowcą, czynnym zawodnikiem agility, miłośnikiem rasy corgi. Kancelarię adwokacką prowadzę w Dąbrowie Górniczej przy ul. Sienkiewicza 14...
[Więcej >>>]

Umowy dla hodowców +48 799 030 205

Fotografia psów – czyli umowa na sesję zdjęciową

Agnieszka Łyp-Chmielewska29 sierpnia 2022Komentarze (0)

W świecie kynologicznym bardzo popularna jest fotografia psów. Umawiamy się na bajkowe sesję zdjęciowe z naszymi pupilami, zlecamy wykonywanie zdjęć naszym miotom i szczeniakom.

Jednak z doświadczenia wiem, że z fotografami nie są zawierane umowy na wykonanie takiej sesji. Pomijane są również prawa autorskie lub na tym tle są konflikty pomiędzy zlecającym a fotografem.

Dlatego wraz z mec. Karoliną Nowalską postanowiłyśmy temu wyjść na przeciw i skonstruowałyśmy umowę na sesję zdjęciową dla psa.

Karolina jest adwokatem, który specjalizuje się w prawie fotografii. Prowadzi ona bloga http://www.prawyprofil.pl a na moim blogu udzieliła wywiadu – Wizerunek psa na zdjęciach, ochrona zdjęć hodowcy, czyli wywiad z adw. Karoliną Sawicką autorką bloga Prawy Profil

Umowa na sesję zdjęciową dla psa już w Sklep

Umowa na sesję zdjęciową dla psa zawiera najważniejsze postanowienia umowne, a w szczególności w sposób prawidłowy i bezpieczny dla obu stron umowy reguluje kwestię związaną z przeniesieniem praw autorskich.

Umowa zawiera również szczegółowy opis usługi, zakres zlecenia, rozliczenie pomiędzy stronami i inne.

Z taką umową będziesz pewny jako fotograf, że zlecający nie będzie zgłaszał do ciebie żadnych roszczeń np. w zakresie wykorzystywania zdjęć jego psa a jako właściciel psa i zlecający wykonanie sesji będziesz miał pewność, że zdjęcia należą do ciebie i możesz je udostępniać w swoich mediach społecznościowych!

Więcej przeczytasz PETBIZNES – UMOWA NA SESJĘ FOTOGRAFICZNĄ

 

Jeśli masz pytania napisz – Kontakt

W czym mogę Ci pomóc?

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Kancelaria Prawa Kynologicznego Adwokat Agnieszka Łyp-Chmielewska w celu obsługi przesłanego zapytania. Szczegóły: polityka prywatności.

  { 0 komentarze… dodaj teraz swój }

  Dodaj komentarz

  Na blogu jest wiele artykułów, w których dzielę się swoją wiedzą bezpłatnie.

  Jeśli potrzebujesz indywidualnej pomocy prawnej, napisz do mnie :)

  Przedstaw mi swój problem, a ja zaproponuję, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić i ile będzie kosztować moja praca.

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Kancelaria Prawa Kynologicznego Adwokat Agnieszka Łyp-Chmielewska w celu obsługi komentarzy. Szczegóły: polityka prywatności.

  Poprzedni wpis:

  Następny wpis: